Đavoli častili Solskjaera "peticom" na debiju

Nogomet 22. dec 201820:01 > 20:31
Oli SCARFF / AFP

Fudbaleri Manchester Uniteda su savladali Cardiff u gostima rezultatom 5:1, u meču 18. kola Premier lige, u kojem je na klupi Crvenih đavola debitovao Norvežanin Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester United je u prvom meču, pošto je otkaz na mjesto menadžera dobio Portugalac Jose Mourinho, odigrao veoma dobro i zabilježio osmu pobjedu u sezoni u Premijer ligi.

United je do vođstva došao već u 3. minutu, kada je Marcus Rashford odlično izveo slobodan udarac sa 30 metara i prevario golmana Caridffa Neil Etheridgea. Ander Herrera je u 29. minutu duplirao prednost kada je raspalio sa oko 25 metara i pogodio gornji desni ugao gola Cardiffa, pošto je lopta malo zakačila Kaningema.

Velšani nisu imali šansi u prvom poluvremenu, ali su u 38. minutu iskoristili penal kada je siguran bio Viktor Camarasa. Prethodno je Marcus Rashford u svom šesnaestercu igrao rukom. Samo tri minuta kasnije United je došao do novog gola, kada je sjajnu akciju završio Antony Martial. To je bio i 500. gol u sezoni Premier ligi u 100. ligaškom meču francuskog fudbalera za Manchester United.

U 57. minutu svoj prvi gol na meču je postigao Jesse Lingard, pošto je bio siguran egzekutor penala, koji je zbog prekrašaja nad njim i dosuđen.

Lingard je bio precizan i u 90. minutu, kada je postavio konačnih 5:1. Još jednu odličnu asistenciju je upisao Paul Pogba, koji je pronašao Lingarda na ivici šesnasterca, da bi mladi ofanzivac potom pretrčao Etheridgea i lako smijestio loptu u mrežu.

Ekipa Olea Gunnara Solskjaera je nakon pobjede nad Cardiffom, koji je norveški stručnjak takođe vodio sa klupe, zauzima šesto mesto na tabeli sa 29 bodova, dok su Velšani 17. sa 14 bodova.

Za Boxing Day 26. decembra United dočekuje Hadersfild, dok Cardiff gostuje Crystal Palaceu.