Barca jedva "preživjela" Getafe i pobjegla rivalima

Nogomet 06. jan 201922:39 > 22:40
PAU BARRENA / AFP

Fudbaleri Barcelone u odličnom meču 18. kola La Lige u predgrađu Madrida pobijedili su Getafe sa 2:1.

Katalonci su iskoristili podjelu bodova u duelu Seville i Atletcko Madrida (1:1), kao i poraz Real Madrida i nastavak šampionata dočekuju sa pet bodova više u odnosu na prvog pratioca.

Getafe se hrabro suprostavio Barceloni, pogotovo u drugom poluvremenu, ali poslije pet utakmica bez poraza (dvije pobjede i tri remija) doživjeli su prvi neuspjeh još od 10. novembra prošle godine.

Domaći su 9. minutu postigli gol preko Mate, ali ga je sudija poništio zbog prekršaja jednog igrača Getafea.

Barcelona je povela u 20. minutu pogotkom Lionela Messija. Argentinac se odlično snašao i između dvojice igrača Getafea došao do lopte i savladao Soriju. Prednost gostiju duplirao je efektnim golom iz voleja Luis Suarez u 39. minutu.

Igrači Getafea su u 41. minutu pogodili stativu nakon što je smjer lopte promijenio Jordi Alba, u sjledećem napadu još jedan dobra šansa, ali je lopta otišla preko gola. Ipak, pogotkom Mate poslije dobre akcije domaći tim se vratio u meč.

Tim iz predgrađa Madrida je u 49. minutu imao još jednu odličnu šansu da izjednači. Ter Stegen je loše ispucao povatnu loptu, a nekoliko trenutaka kasnije Anhgl je šutirao tik pored stative katalonskog tima.

Cabrera je u 59. minutu glavom iz neposredne blizine šutirao direktno u Ter Stegena, potom je u 67. minutu ponovo u dobroj pansi bio Mata, a Barcelona u 83. minutu nije iskoristila jednu od rijetkih šansi u drugom poluvremenu da reši pitanje pobjednika.

Messi je odlično šutirao sa više od 20 metara, Sorija je odbranio, a Ousman Dembele je odlučio da asistira Suarezu i pogriješio.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagrami UŽIVO na ovom linku.