Wolfsburg preokretom do uvjerljive pobjede nad Interom

Nogomet 12. mar 201521:10 > 21:16
EPA

Nogometaši Wolfsburga pobijedili su Inter 3-1 u prvom susretu osmine finala Europske lige, dok je Bešiktaš, Slavena Bilića poražen na gostovanju u Belgiji od Club Bruggea 1-2.

Inter je u Wolfsburgu poveo već u šestoj minuti golom Rodriga Palacija, no ‘vukovi’ su u nastavku susreta okrenuli rezultat postigavši tri gola. Wolfsburg je ovom pobjedom prekinuo Interov niz od deset susreta bez poraza u Europi ove sezone. Strijelci za jedinog preostalog njemačkog predstavnika u Europskoj ligi bili su Naldo (28) i Kevin De Bruyne (63, 76). Wolfsburg je imao još nekoliko odličnih prilika, no Juan Pablo Carizzo je upisao nekoliko odličnih obrana.

Bešiktaš je vodio 1-0 u Belgiji, no Club Brugge je okrenuo rezultat i s prednošću od jednog gola putuje na uzvrat u Istanbul. Bešiktaš je poveo golom Gokhana Torea u 46. minuti. Izjednačio je Tom De Sutter u 62. minuti, a pobjedu Bruggeu donio je Refaelov iz jedanaesterca u 79. minuti. Belgijskom sastavu je ovo bila 13. utakmica u nizu ove sezone u Europi bez poraza, pri čemu deseta pobjeda. Bio je to ujedno i prvi poraz Bešiktaša od nekog belgijskog kluba. U dosadašnjih pet susreta ostvario je tri pobjede i dva remija.

EPA

Dnjipro je golom Romana Zozulje u 30. minuti pobijedio Ajax 1-0. Ukrajinski sastav je prvi put stigao do osmine finala Europske lige, a sada ima priliku načini i korak više.

Zenit je St Peterburgu pobijedio Torino 2-0. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 28. minuti kada je Torino ostao s igračem manje nakon što je isključen Marco Benassi. Mladi 20-godišnji veznjak je u 12. minuti dobio prvi žuti, a 16 minuta kasnije i drugi žuti karton. Zenit je s igračem više rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Axel Witsel (38) i Domenico Criscito (53).

Večeras su na rasporedu još četiri utakmice, a sastaju se Everton – Dynamo Kijev, Villarreal – Sevilla, Napoli – Dinamo Moskva, te Fiorentina – Roma. Uzvratni susreti su 19. marta.