Moćni Real u završnici slomio Sevillu

Nogomet 19. jan 201918:25 > 18:33
AFP

Fudbaleri Real Madrida savladali su u 20. kolu La Lige Sevillu na Santiago Bernabeu rezultatom 2:0.

Izabranici trenera Santiaga Solarija su odigrali možda i najbolju utakmicu u sezoni, iako su u do pobjede došli tek u posljednjih 15 minuta.

Real je na svom terenu protiv Seville prikazao dominantnu partiju, rivala je naročito u drugom poluvremenu potisnuo na trećinu terena, a prvi je do pogotka došao Casemiro u 78. minutu.

Brazilski defanzivni vezista je šutirao sa oko 30 metara, a golman Seville Tomaš Vaclik ni paradom nije uspio da zaustavi loptu, koja je zakačila prečku i završila u mreži.

Kraljevski klub je konačan rezultat postavio U 90+2. minutu kada je strijelac bio i Luka Modrić. Veliku grešku u odbrani Seville je napravio Daniel Kariko, što najbolji fudbaler na svijetu za 2018. godinu iskoristio i lako došao do gola.

Real je poslije dva uzastopna poraza od Sevilje upisao pobjedu, te je prije nekompletiranog kola treći na tabeli sa 36 bodova, dok Andalužani imaju tri boda manje na četvrtoj poziciji.