Arsenalu derbi Londona, Chelseaju jedan šut u okvir gola

Nogomet 19. jan 201920:19 > 20:25
AFP

Fudbaleri Arsenala slavili su u derbiju Londona protiv Chelsea u okviru 23. kola Premier lige.

Arsenal je slavio protiv Chelsea sa 2:0 i tako zabilježio 13. pobjedu u sezoni. Plavcima je ovo četvrti poraz.

Chelsea je nakon četiri meča bez poraza doživio poraz u meču u kome je uputio samo jedan šut u okvir gola i sada ima 47 bodova na četvrtoj poziciji dok Arsenal ima tri bodan manje, koliko i Manchester United.

Arsenal je poveo u 14. minutu meča golom Alexandra Lacazetta na odlično dodavanje Hectora Bellerina koji je meč prinudno završio u 72. minutu zbog povrede o kojoj još uvijek nisu poznati detalji.

Na 2:0 povisio je u 39. minutu Laurent Koscielny spektakularnim golom koji je postigao ramenom.

Chelsea je napadao, pokušavao da promeni stvari u ovom meču, ali bez uspjeha u završnici pa su i golovi izostali i pored velike terenske inicijative.

Koscielny je tako u svakoj od svojih devet sezona u Arsenalu postigao bar jedan gol u Premier ligi. Ovo mu je 20. ligaški gol za Tobdžije i jedini je defanzivac ovog tima sa tolikom brojem postignutih golova.

U narednom kolu Chelsea će u goste Bournemouth, a Arsenal dočekuje Cardiff.

U nedelju igraju Hadersfild i Mančester siti (14:30) i Fulam i Totenhem (17:00) čime će 23. kolo biti zaključeno.