Senzacija u Madridu – Girona srušila Real

Nogomet 17. feb 201913:45 > 14:17

Fudbaleri Girone napravili su veliko iznenađenje u 24. kolu La Lige, pošto su u gostima posle preokreta pobijedili madridski Real rezultatom 2:1.

Izabranici trenera Santiaga Solarija su napravili korak unazad u borbi za titulu šampiona Španije, pošto ih je u Madridu iznenadila Girona, koja je bila u seriji od šest uzastopnih poraza i 13 mečeva zaredom bez pobjede u svim takmičenjima.

Real je na Sanijago Bernabeu poveo golom Casemira u 25. minutu, ali je u drugih 45 minuta uslijedio preokret, pa je Girona izjednačila preko Cristhiana Stuanija u 65. sa penala, a zatim i došla u vodstvo golom Portua deset minuta kasnije.

Madriđani su dobro počeli utakmicu protiv Katalonaca, pošto je sjajnu šansu imao Vazquez u 17. minutu. Odličan je na golu Girone bio golman Bono, ali nešto kasnije nije uspio da spriječi udarac glavom Casemira, kojem je centrirao Toni Kros.

Do kraja poluvremena Girona nije imala izgledniju priliku, dok je na drugoj strani Karim Benzema propustio šansu da duplira prednost Reala.

U drugom dijelu igre trener Girone, Eusebio Sacristan, je na teren uveo Alexa Garciju i Anthonyja Lozana, što je se ispostavilo kao ključan potez.

Girona je preko Cristhiana Stuanija sa penala došla do izjednačenja, pošto je prethodno rukom u šesnaestercu Reala igrao kapiten Madriđana Sergio Ramos.

Girona je u drugih 45 minuta dva puta pogađala stativu, ali je do gola za pobjedu na kraju došla preko Portua u 75. minutu. Golman Reala Thibaut Cuortois je prethodno odbranio udarac Lozana, ali je Portu pritrčao pored uspavanog Marcela i postigao pogodak.

Real je do kraja pokušao da izjednači, a u petom minutu sudijske nadoknade heroj je mogao da postane i golman Cuortois, ali je njegov udarac glavom završio pored stative Girone.

U 90. minutu je kapiten Reala Sergio Ramos zbog opasne igre dobio drugi žuti karton, pa je domaćin ostao sa desetoricom, dok iskusnog defanzivca neće biti na terenu i u sljedećem kolu protiv Levantea, ali će moći da igra u ligaškom El ClasiCu protiv Barcelone.

Real je ostao na 45 bodova na trećem mjestu na tabeli La Lige, dva manje od Atletica i devet manje od prvoplasirane Barcelone.

Girona prije nekompletiranog kola ima 27 bodova na 15. poziciji.