"Nula" u Liverpulu i Lionu

Nogomet 19. feb 201922:25 > 22:48
REUTERS/Phil Noble

Oba meča osmine finala Lige prvaka, igrana u utorak u Liverpulu i Lionu, završila su istim rezultatom. Nulom. Liverpool na svome terenu nije uspio slomiti vrlo dobri Bayern, dok se Barcelona iz Francuske vraća sa pozitivnim rezultatom.

Jedan od najiščekivanijih mečeva ove faze LP-a bio je susret na stadionu Anfield, između Liverpoola i Bayerna, ali susret nije opravdao epitet derbija. Prvo poluvrijeme je obilovalo tempom i prilikama, međutim mreže su mirovale.

Slično smo mogli gledati i u nastavku. Bayern je imao više loptu u posjedu, ali je domaćin, Liverpool, bio opasniji. Na kraju meč je završio 0:0, a revanš se igra 13. marta u Minhenu.

I u Francuskoj nije bilo golova. Barcelona, koja je prva u španskoj Primeri, došla je u goste Lyonu koji je znao iznenaditi i Manchester City.

Iz prvog poluvremena jedino vrijedno za izdvojiti je bila sjajna odbrana golmana gostiju Ter Stegena, kao i prečka domaćina.

Drugo poluvrijeme također “suho”. Priliku meča propustio je Barcina “devetka” Suarez koji je iz dobre pozicije šutirao pored stative Lopesovog gola.

Kako god, za oba meča može se reći da se imalo šta vidjeti, ali je falilo ono najvažnije – golovi.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook|Instagram i UŽIVO na ovom linku.