United sa drugim timom izbacio favorita Lige prvaka

Nogomet 06. mar 201923:01 > 23:02
Action Images via Reuters/John Sibley

Fudbaleri Manchester Uniteda plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, spektakularnom eliminacijom Pari Sen Žermena.

United je prvu utakmicu u Mančesteru izgubio 2:0, ali je u revanšu u Parizu pobijedio 3:1, golom iz penala u nadoknadi vremena.

Strijelac je bio Marcus Rashford, a penal je sudija Damir Skomina svirao poslije intervencije iz VAR sobe, zbog toga što je igrač PSG-a igrao rukom.

United je odlično počeo revanš i poveo već u drugom minutu golom Romelua Lukakua.

Domaćin je izjednačio 10 minuta kasnije preko Juana Bernata, a novu prednost gostima u 30. je donio ponovo Lukaku.

United je prošao dalje iako je u Parizu bio bez mnogo važnih igrača, poput Paula Pogbe i Nemanje Matića.

Prethodno su plasman dalje obezbijedili Ajax i Tottenham, dok je Porto i Roma igraju produžetke.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android| iPhone/iPad