Treći uzastopni kiks Zrinjskog

Nogomet 09. mar 201916:43 > 16:51
HŠK Zrinjski

Na terenima širom Bosne i Hercegovine odigrane su četiri utakmice 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ekipa Zrinjskog ni u trećem meču nakon pauze nije uspjela upisati pobjedu, budući da su na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja upisali i treći remi.

Izabranici Blaža Sliškovića su sa Mladosti odigrali bez golova 0:0, i tako otvorili novu priliku ekipi Sarajeva da se dodatno učvrsti na vrhu premijerligaškog karavana. Ovo je i druga utakmica nakon zimske pauze u kojoj Zrinjski nije postigao niti jedan gol.

Uvjerljivu pobjedu ostvario e Čelik, koji je sa 3:1 porazio Gošk na Bilinom polju, te se tako učvrstio na poziciji broj osam. Za Zeničane su pogađali Hodžić (21.), te dva puta Dedić (59;62.) za uvjerljiv trijumf. Mujkić je bio jedini strijelac za tim iz Gabele.

Pobjedom od 1:0 protiv Zvijezde, Radnik iz Bijeljine se probio na poziciju broj šest. Meč je bio riješen u 21. minuti, kada je gol za domaće dao Hadžić.

Ekipa Tuzla Cityja uspjela se odmaći od mjesta na tabeli koja vode u niži rang i to nakon pobjede u gostima protiv Krupe. Oba gola za goste postigao je Vojo Ubiparip, u 19. i 36. minuti.

Tuzla City je sada 9. tim lige sa 24. boda.

Od 17:30 na programu je derbi dana, koji se igra na Tušnju u Tuzli. Sloboda će ugostiti Željeničar, dok će u nedjelju, 10. marta, lider tabele Sarajevo ići na megdan Širokom Brijegu.

Lider tabele je Sarajevo sa 49. bodova i utakmicom manje. Zrinjski je drugi sa 41. bodom, treći je Široki Brijeg sa 32. i utakmicom manje. Željezničar je četvrti sa 31. bodom i utakmicom manje.