Velika pobjeda na Pecari: Sarajevo za 11 minuta napunilo mrežu Širokog Brijega

Nogomet 10. mar 201919:42 > 19:47
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva na gostovanju kod Širokog Brijega ostvarili su vrlo značajnu pobjedu u borbi za titulu prvak Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Husrefa Musemića su sa 3:0 slavili na Pecari, i tako se dodatno učvrstili na vrhu tabele, uz značajnu bodovnu razliku u odnosu na pratitelje.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, gdje se niti jedna ekipa nije mogla pohvaliti dobrom igrom ili prilikama, Sarajevo je za samo 11 minuta u drugom dijelu uspjelo u potpunosti potući konkurenta.

Prvi gol pao je u 59. minuti, kada je udarac Mujakića odbranio domaći golman, ali je lopta došla do Tatara koji je pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije – dupla prednost za tim sa Koševa. Zbunjenost igrača Širokog na sredini terena iskoristili su igrači Sarajeva za brzu kontru. Ahmetović je odlično istrčao, pronašao usamljenog Hebibovića koji pogađa za 2:0.

U 70. minuti meč je bio riješen. Ahmetović je nakon asistencije upisao i novi gol. Velkoski je pronašao  u vrhu napada, koji je prevario jednog odbrambenog igrača i matirao domaćeg golmana za 16. prvenstvenu pobjedu.

Nakon odigrana 22 kola, Sarajevo je prvo sa 52 boda, 11 više od drugoplasiranog Zrinjskog, koji ima 41, a čak 20 više od trećeg Željezničara.
Široki Brijeg je sada pao na poziciju broj četiri, i ima isti broj bodova kao Željezničar. Sloboda i Mladost dijele poziciju broj pet sa 30 bodova.

Na začelju su GOŠK sa 19 i Krupa sa 16 bodova.

12. Krupa na Vrbasu 22 3 7 12  22:33 16

Susretima 22. kola završen je drugi krug takmičenja.

U prvom kolu trećeg kruga, odnosno 23. kolu, sastat će se: Sarajevo – Krupa, Zrinjski – GOŠK, Željezničar – Zvijezda 09, Široki Brijeg – Tuzla City, Mladost – Čelik i Sloboda – Radnik.