TOŠK iz Tešnja i Sloga iz Gornjeg Crnjelova u polufinalu Kupa BiH

Nogomet 13. mar 201917:05 > 17:13
N1

Ekipe Sloge iz Gornjeg Crnjelova i TOŠK-a iz Tešnja putnici su u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Sloga je nakon dvomeča izbacila ovogodišnju senzaciju najmasovnijeg bh. takmičenja, Klis iz Buturović Polja. Prvi meč okončan je retultatom 1:1, gdje je Sloga bila domaćin, da bi u Buturović Polju susret okončao sa 2:2, te je tim Sloge zbog više golova u gostima prošao dalje, ukupnim rezultatom 3:3.

Poveo je Klis golom Bajrića već u prvoj minuti, da bi Matović u 7. i 32. preokrenuo susret. Konačan rezultat postavio je Bajrić, drugim golom u 81. minuti meča.

Nakon što su u prvom meču u Gradačcu igrači TOŠK-a slavili sa 2:0 protiv Zvijezde, u uzvratu su na svom terenu ponovo upisali pobjedu, uvjerljivu 4:1, i tako izborili polufinale Kupa BiH.

Hasić, Kalesić dva puta i Devedžić postizali su golove za TOŠK, dok je čast gostiju spasio Mehić, i za konačnih 4:1, odnosno ukupno 6:1.

Trećeg i četvrtog polufinalistu saznat ćemo iz duela Zrinjski Sarajevo (0:1 prvi meč, drugi u toku), te Borca i Širokog Brijega (1:2 prvi meč), koji je na rasporedu u 18:00 sati.