FK Sarajevo u polufinalu Kupa BiH

Nogomet 13. mar 201917:52 > 17:55
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva izborili su polufinale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su u uzvratnom meču savladali Zrinjski sa 1:0, i tako sa ukupnih 2:0 prošli dalje.

Podsjećamo, golom Velkoskog, tim sa Koševa je slavio u prvom meču sa 1:0, i upravo zahvaljujući tom rezultatu našli su se među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u BiH.

Zrinjski je zaprijetio već u šestoj minuti, kada je šutirao Šovšić, a Kovačević odbranio. U 14. Sarajevo je imalo dvije sto postotne šanse, preko Hebibovića i Ahmetovića, ali je u oba navrata golman Zrinjskog Brkić odlično intervenisao.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijh šansi, a susret je obilježila borba na sredini terena.

VEZANA VIJEST

Nastavak meča donio je agilniju igru Zrinjskog, kojem su trebala dva gola da prođe dalje. Bilježi se i nekoliko dalekometnih pokušaja i jedne i druge ekipe – ali bez uspjeha.

U 72. minuti – Sarajevo je imalo odličnu šansu nakon kornera, ali se lopta odbila od Kadušića i završila u rukama golmana Zrinjskog.

Pokušavali su domaći napraviti pritisak do kraja meča. U 90. minuti Zrinjski je imao dvije velike prilike preko Mandića, a onda i Bencuna, međutim – mreža Sarajeva se nije tresla.

Tim Husrefa Musemića je to kaznio u sudijskoj nadoknadi, u 92. minuti – kada je pogodio Tatar, koji je ušao s klupe i time riješio sve dileme oko putnika u polufinale.

Ranije, TOŠK i Sloga iz Gornjeg Crnjelova su prošli u polufinale, a u 18:00 sati se igra meč Borac – Široki Brijeg.

Klis Butorović Polje – Sloga Gornje Crnjelovo 2:2 (3:3)
TOŠK – Zvijezda 4:1 (6:1)
Zrinjski – Sarajevo 0:0 (0:1 prvi meč)
Borac – Široki Brijeg 18:00 (1:2 prvi meč)

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/ iPad