Liverpool i Barca idu dalje, poznati svi četvrtfinalisti Lige prvaka

Nogomet 13. mar 201921:47 > 22:55
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Barcelona i Liverpool su posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka. Katalonski tim je pred svojim gledaocima slavio sa 5:1 protiv Lyona, dok su "Redsi" u gostima pobijedili Bayern sa 3:1.

Prvo poluvrijeme na Allianz Areni ponudio je dosta oprezan nogomet od oba tima. Bayern je imao više loptu u nogama, ali je Liverpool prvi došao do vodstva. Senegalca Sadio Mane iskoristio je jedno istrčavanje Manuela Neuera i na efektan način zabio za vodstvo gostiju. Pogodak “Redsa” u Minhenu značio je da Nijemci moraju postići dva gola, a da ne prime niti jedan, ukoliko žele doživjeti proljeće u Ligi prvaka.

Bayern je uzvratio pred poluvrijeme. Liverpoolov defanzivac Joel Matip u 39. minutu skrenuo je loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Bayernovog krilnog napadača Sergea Gnabryja.

Drugi dio meča nije donio nešto bolji nogomet. Konkretniji je bio Liverpool koji je u 69. minuti došao u novo vodstvo. Virgil van Dijk je nakon kornera visoko skočio i loptu poslao u neobranjeni dio Neuerovog gola. Očekivao se odgovor Bavaraca, ali do njega nije došlo. Mane je u 84. minutu dao svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Barcelona je sav posao završila u prvom poluvremenu kada su Lionel Messi, iz penala, i Coutinho pogađali za 2:0. Lyon je u nastavku smanjio rezultat, ali je Barca u furioznih tri minuta dala dva gola. Konačan rezultat bio je 5:1 za Katalonce.

Prethodno su plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta izborili Juventus, Manchester City, Manchester United, Porto, Ajax i Tottenham.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android |iPhone/ iPad