Najbolje prvo poluvrijeme Zmajeva Roberta Prosinečkog (VIDEO)

Nogomet 26. mar 201921:39 > 21:42

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2020 na Bilinom polju u Zenici igra protiv selekcije Grčke, a nakon prvih 45 minuta rezultat je 2:0.

Anadolija
Anadolija
Anadolija

Izabranici Roberta Prosinečkog odlično su otvorili susret, i već u prvim minutama stekli su terensku inicijativu, koju su u ranoj fazi meča – dvostruko naplatili pomalo indisponiranim Grcima.

Igrao se 10. minut kada je nastupila erupcija oduševljenja na punom Bilinom polju. Miralem Pjanić izveo je prizeman korner, a lopta je došla do Edina Višće na ivici šesnaesterca Grčke. On je šutirao, pogodio jednog odbrambenog igrača gostiju – ali mu se lopta vratila, a Višća je iz drugog puta pogodio mrežu golmana Vlachodimosa.

VEZANE VIJESTI

Gol je dao krila Zmajevima koji su silovito nastavili da napadaju na gol Grka. Minuta je 15., a na semaforu je stajalo 2:0.

Arbitar Makkelie iz Holandije dosvirao je faul na nekih 30 metara od gola Grčke. Nervozni Vlachodimos je katastrofalno postavio živi zid, što je uvidio Miralem Pjanić. Odličan udarac u nebranjeni ugao za sigurno vodstvo Bosne i Hercegovine.

Grčka je u drugoj polovini prvog dijela uspjela da konsoliduje svoje redove, pa su i dva puta zaprijetili golu Šehića, međutim promjene rezultata nije bilo.

Imala je BiH još nekoliko ozbiljnih pokušaja, a najbliži trećem golu bili su Džeko i Cimirot – međutim nedostajalo je malo sreće.

Inače, BiH je uputila četiri udarca u okvir gola u prvom dijelu, dva su završila u mreži, dok je samo jedna lopta, nakon prekida, išla u okvir gola Šehića – no golman BiH bio je siguran.

S obzirom na sve prikazano u sadržajnih prvih 45 minuta, ovo je ponajbolja predstava Zmajeva od kako je selektor BiH Robert Prosinečki.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android| iPhone/iPad