Mandić za prvu pobjedu "Plemića" nad Sarajevom ove sezone

Nogomet 30. mar 201921:23 > 21:25
FENA/Almir Razić

Nogometaši Zrinjskog večeras su na Koševu pobijedili Sarajevo sa 1:0 (0:0) u derbi susretu 24. kola BH Telecom premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Staniša Mandić u 52. minuti.

Aktuelani prvak BiH nakon tri poraza i jednog remija, ostvario je prvu pobjedu ove sezone nad liderom na tabeli i devet kola prije kraja prvenstva produžio neizvjesnost u borbi za titulu, smanjivši zaostatak na samo šest bodova.

Derbi u prvom poluvremenu nije ispunio očekivanja, a jedinu ozbiljniju priliku da dođe u vodstvo domaća ekipa imala je u 37. minuti kada je Miloš Stanojević snažno šutirao s vrha šesnaesterca ali je golman Mostaraca Ivan Brkić sjajno intervenisao.

Pobjednički gok “Plemići” su postigli u 52. minuti. Ubačanu loptu iz kornera Ivan Čurjurić glavom je uputio ka golu, Vladan Kovačević nakratko zaustavio loptu, a nakon nespretne reakcije Anela Hebibovića u gužvi ispred gola najbolje se snašao Staniša Mandić i ugurao loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola Sarajevo je u nastavku igralo dosta ofanzivnije ali sa samo dvije nešto ozbiljnije prilike Hebibovića u 54. minuti iz slobodnog udarca i Velkoskog u 77. minuti.

Do kraja susreta gostu su se uspjeli odbraniti i sa Koševa odnijeti velika tri boda.

Nogometaše “bordo” tima u naredna dva kola očekuju još dva derbija – 6. aprila na Grbavici sastaju se sa s gradskim rivalom Željezničarom, a 14. aprila na Koševu dočekuju Široki Brijeg.

Remi Tuzla Cityja i Slobode

U okviru 24. kola Premijer lige BiH, na Tušnju su danas nogometaši Tuzla Cityja i Slobode podijelili bodove odigravši 1:1 (1:1).

Sadržajno prvo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja, trke i borbenosti, te dva gola.

Najprije je u 18. minuti, nakon ubacivanja s lijeve strane Samira Efendića, Nermin Crnkić „škaricama“ doveo domaći tim u vodstvo. Lopta je ušla u mrežu uz lijevu stativu povratnika na golu Slobode, Azira Muminovića – 1:0.

Sloboda je izjednačila u 36. minuti, nakon snažnog šuta Muharema Čivića sa oko 18 metara. Golman Adis Nurković loptu je odbio uvis, ali je ona pogodila gredu i odbila se do Saida Husejinovića. Napadač gostiju iskoristio je lošu reakciju odbrane Tuzla Cityja, snažno šutiravši iskosa, a lopta je „sjela“ pod gredu za 1:1.

U finišu prvog poluvremena mogli su izabranici Zlatana Nalića do drugog pogotka, ali su udarci Husejinovića u 44. i Edisa Smajića u 45. minuti završili pored stative.

Osim borbenosti, u drugom poluvremenu susret nije ponudio previše uzbuđenja. Šansu za vodstvo Slobode u 52. minuti nije iskoristio Husejinović, jer je na nekoliko metara od gola loptu prije strijelca „crveno-crnih“ zaustavio Nurković.

Iako su obje ekipe pokušavale doći do gola za pobjedu, mreže se do kraja nisu zatresle, a Tuzla City ni u petom službenom susretu nije uspio ostvariti pobjedu protiv Slobode.