Sarajevo i Široki Brijeg jednom nogom u finalu Kupa BiH

Nogomet 03. apr 201918:10 > 18:11
Fena

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas u Bijeljini ekipu Sloge iz Gornjeg Crnjelova sa 4:1, u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Husrefa Musemića ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad prvoligašem RS-a i jednom nogom zakoračili u finale najmasovnijeg fudbalskog klupskog takmičenja u BiH.

Od početka meča gosti su krenuli ofanzivno, a pitanje pobjednika praktično su riješili za nešto više od pola sata kada su imali tri gola prednosti.

U 12. minuti Amar Rahmanović postigao je pogodak glavom nakon kornera Kapića i doveo svoju ekipu u vodstvo, koje je udvostručio Handžić u 27. minuti.

Osam minuta kasnije Rahmanović je oboren u šesnaestercu Sloge, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Velkoski je iz drugog puta zatresao mrežu, nakon što mu je Bodiroga odbranio penal.

Sarajevo u 49. minuti dolazi do četvrtog pogotka, a strijelac je bio Šišić, dok je počasni pogodak za domaći tim postigao Hadžikadunić u 69. minuti.

Uzvratni susret bit će odigran za sedam dana na Koševu, a prije toga Sarajevo u subotu očekuje gradski derbi protiv Željezničara na Grbavici.

Bagarić dvostruki strijelac u pobjedi Širokog nad TOŠK-om

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su TOŠK rezultatom 2:0 u prvom susretu polufinala Kupa BiH.

Iako se u prvom poluvremenu igralo uglavnom na polovici gostiju, nogometaši Širokog nisu bili previše opasni i sve se svodilo na pokušaje izvan kaznenog udarca.

Domaći su poveli u 39. minuti zahvaljujući fantastičnom potezu Dražena Bagarića. Napadač Širokog dobio je loptu na nekih 20 metara od gola, napravio je dva-tri koraka i uputio snažan i precizan udarac koji je odsjeo u gornjem desnom kutu gola Haruna Strike.

U nastavku se do prve šanse čekalo do 65. minute kada je Tomislav Turčin sam izašao pred vratara gostiju no šutirao je ravno u njega.

Domaći su poveli deset minuta kasnije, a strijelac je ponovno bio Bagarić. Josip Ćorluka prošao je po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu koja je prošlo pored nekoliko obrambenih igrača i došla do napadača Širokog koji ju je s pet metara poslao u prazan gol.

Gosti su prvu kakvu-takvu šansu stvorili u 82. minuti, ali je šut Osme Nuhanovića s dvadesetak metara iskosa lako obranio domaći vratar.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Bagarić imao dvije solidne šanse. U 87. je malo zakasnio na ubačaj lijeve strane, a u sudačkoj nadoknadi glavom je šutirao pored gola.