Barci El Clasico, Suarez donio pobjedu

Nogomet 22. mar 201523:00 > 23:04

U najvećem derbiju svjetskog nogometa Barcelona je na svom Nou Campu pobijedila Real Madrid s 2-1 i odvojila se na vrhu ljestvice Primere s četiri boda više od drugoplasiranog Reala.

Pogotke su za Barcelonu postigli Jeremy Mathieu (19) i Luis Suarez (56), dok je strijelac za Real bio Cristiano Ronaldo (31). El Clasico je opravdao očekivanja, a važnu ulogu su imali i dvojica hrvatskih igrača – Ivan Rakitić je igrao do 76. minute za Barcu, a Luka Modrić do 88. minute za Real.

Barca je došla do velike pobjede, iako je bolje šanse, pogotovu nakraju prvog dijela, imao Real.

Prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 12. minuti kada je Benzema pronašao Ronalda, a Portugalac s dva metra pogađa gredu, a u nastavku akcije Isco puca tik pored vrata Barcelone. U 19. minuti Barcelona vodi – Messi je iz slobodnog udarca nabacio, a Francuz Mathieu u naletu glavom pogodio mrežu. U 30. minuti u velikoj šansi se našao Neymar, ali se nije snašao i praktički je dodao loptu Casillasu, da bi u protuakciji Real izjednačio. Loptu je povukao Modrić, dodao do Benzeme koji sjajno petom ostavlja loptu za Ronalda koji s osam metara lako pogađa mrežu. U 43. Ronaldo snažno puca pod gredu s 20 metara, Bravo uspijeva odbiti u korner, a potom nakon udarca iz kuta Bale promašuje još jedan zicer.

Drugo poluvrijeme započelo je šansom Benzeme čiji šut iz blizine brani Bravo, da bi u 56. minuti Barca opet povela. Mascherano je sa svoje polovice poslao dugu loptu prema Suarezu, Urugvajac je primiruje i šalje pored istrčalog Casillasa. Neymar je potom u dvije situacije bio vrlo sebičan i akcije je završio slabim šutevima umjesto dodavanjima za Suareza, a u 73. minuti udarac Messija prošao je vrlo blizu vratnice. U 78. minuti puca Benzema, a Bravo čudesno brani, a u 86. minuti Jordi Alba je bio sam ispred Casillasa, koji mu je obranio šut, kao i šut Messija dvije minute kasnije.

Barcelona sada vodi s 68 bodova, a Real ima 64.

BARCELONA – REAL MADRID 2-1

Gledatelja: 99.000

Strijelci: 1-0 Matthieu (19), 1-1 Ronaldo (31), 2-1 Suarez (56).

BARCELONA: Bravo – Alves, Piqué, Mathieu, Jordi Alba – RAKITIĆ (Busqets, 76), Mascherano, Iniesta (Xavi, 80)- Messi, Suarez, Neymar (Rafinha, 85).

REAL MADRID: Casillas – Carvajal, Pepe (Varane, 72), Ramos, Marcelo – Kroos, MODRIĆ (Lucas, 88), Isco (Jesse, 80)- Bale, Cristiano Ronaldo, Benzema