Messi srušio United, Ajax dokazao da Real nije bio slučajnost

Nogomet 16. apr 201921:52 > 22:51
Action Images via Reuters/Carl Recine

Nogometaši Barcelone i Ajaxa igrat će polufinale Lige prvaka nakon što su u utorak, u uzvratnim mečevima, pobijedili Manchester United i Juventus. Katalonski gigant je sa 3:0 slavio protiv gostiju iz Engleske, dok su Holanđani sa 2:1 bili bolji od "Stare dame" u Torinu.

Zanimljivo, Lionel Messi, najbolji igrač Barcelone u historiji od 2013. godine nije bio strijelac u četvrtfinalu Lige prvaka, ali je večeras sve “mirisalo” da bi mogao popraviti statistiku.

United je dobro otvorio meč na Nou Campu pokušavajući stići zaostatak od jednog gola iz prve utakmice, ali već u 10. minutu Barca je pokazala ko je gazda na terenu. Sudija je svirao penal, Messi je bio sprema da izvede kazneni udarac, međutim arbitar je promijenio odluku nakon konsultacije VAR-a. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Argentinac postiže svoj prvi gol na meču.

Englezi se nisu stigli ni oporaviti od šoka kad Messi, u 20. minutu, povisuje na 2:0. Nakon samo pola sata igre Messi je mogao i do hat-tricka, ali je nespretno odreagovao.

U posljednjem minutu prvog dijela Sergio Roberto maši nemoguće, tj. De Gea majstorski brani.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno u istom ritmu, dominaciji Barcelone.

Igrao se 61. minut kada je Coutinho, koga navijači odavno sele iz kluba, majstorski povisio na tri gola prednosti što je ubilo nade u povratak Uniteda, ako su uopšte i postojale.

United je u posljednjim trenucima meča pokušavao ublažiti poraz. Najbliži je bio Alexis Sanchez koji je ušao u drugom poluvremenu. Međutim, mreže su mirovale i Barcelona je sa 3:0, ukupnih 4:0, ovjerila put u polufinale.

Real nije bio slučajnost

Nogometaši Ajaxa pokazali su da su najprijatnije iznenađenje ovog nogometnog takmičenja nakon što su u Torinu slavili protiv jednog od glavnih favorita za titulu prvaka Starog kontinenta. Holanđani su prije nekoliko sedmica savladali Real Madrid sa velikih 4:1, a da to nije bilo slučajno uvjerili su se i navijači na stadionu Alianz. Iako je Juve poveo golom Cristiana Ronalda, koji je tražio svoje devet polufinale zaredom, “Kopljanici” su se pribrali i na krilima Van de Beek i De Ligta slavili sa 2:1.