Hitchcockovska završnica na Etihadu, Liverpool prejak za Porto

Nogomet 17. apr 201921:50 > 22:54
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Tottenham i Liverpool su posljednji polufinalisti Lige prvaka. "Pijetlovi" su u srijedu izbacili favorizovani City, iako su izgubili na Etihadu, dok su "Redsi" slavili na gostovanju kod Porta.

Svi oni koji su večeras mogli gledati duel na stadionu Etihad uživali su u jednoj od najboljih utakmica sezone. Već nakon prvih 11 minuta bilo je nestvarnih 2:2.

Prvo je Raheem Sterling u 4. minutu doveo u vodstvo izabranike Pepa Guardiole, ali je Tottenham ekspresno reagovao i  sa dva gola Heung-Mina Sona preokrenuo rezultat. U jedanaestom minutu Bernardo Silva poravnao je za domaćina.

Do odlaska na odmor ponovo se u strijelce upisao Sterling pa se sa 3:2 otišlo na “hlađenje”.

U nastavku City je prebacio u brzinu više. Redale su se šanse pred golom Huge Lorisa. Igrao se 59. minut kada je Sergio Aguero doveo Etihad do usijanja. Argentinac je povećao vodstvo Cityja na 4:2 i to je bio rezultat koji je garantovao klubu iz Mančestera polufinale, prvo nakon 2016. godine.

Ali tako nije mislio veteran Fernando Llorente koji je u igru ušao umjesto povrijeđenog Mousse Sissoka. Španac je u 73. minutu pogodio na “ljorentski” način, ubačaj iz kornera, nebeski skok i šah mat. Bilo je 4:3 za City, ali je zbog pobjede od 1:0 Tottenhama iz prvog meča značilo da londonski klub ide dalje.

I onda završnica kao iz filmova Alfreda Hitchcocka. Sterling u 93. zabija gol za 5:3 i polufinale, ali glavni sudija poništava pogodak zbog zaleđa. Tottenham je sa “najslađim” porazom prošao u polufinale i uništio san Guardiole o 4 osvojene titule.

Liverpool prejak za Porto

“Redsi” su slavili protiv Porta i na gostovanju. Bilo je 4:1 za Engleze. Golove za tim koji vodi Jurgen Klopp postigli su Mane, Firmino, Salah i Van Dijk, dok je za portugalski sastav pogađao Militon. Liverpool je tako sa ukupnih 6:1 prošao u polufinale i zakazao megdan sa Barcelonom.