Messi trebao dobiti crveni karton umjesto prekršaja iz kojeg je dao gol?

Nogomet 02. maj 201917:08 > 17:09
Screenshot

Barcelona je u srijedu uvečer na Nou Campu pobijedila Liverpool s 3:0 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka i praktički osigurala prvo finale nakon 2015. godine.

Liverpool je većim dijelom utakmice bio puno bolja momčad, ali nije realizirao svoje šanse, što je Barcelona znala kazniti. Luis Suarez je u 26. minuti doveo domaćine u vodstvo, a Messi je golovima u 75. i 82. minuti riješio pitanje pobjednika i, najvjerojatnije, prolaska.

Argentinčev drugi gol bila je još jedna majstorija iz slobodnog udarca. Messi je iznudio prekršaj na 25 metara i onda fantastično pogodio u same rašlje. No do tog gola i prekršaja uopće nije trebalo doći i teško je objašnjivo kako to suci nisu vidjeli, piše Index.

Naime, Messija je srušio Fabinho koji mu je bez ikakve dvojbe ušao u putanju, ali je Argentinac, ulazeći u taj duel, naskočio na Brazilca i šakom zamahnuo prema njegovoj glavi. Malo ga je, čini se, i okrznuo, ali je sudac Bjorn Kuipers dosudio prekršaj za Barcelonu koji je Messi pretvorio u gol za 3:0.

Najmanje što je trebao dobiti jest žuti karton, a Kuipers ne bi pogriješio ni da je isključio Barcinog igrača. Ako je vidio prekršaj Fabinha, onda je morao vidjeti i Messijev potez, a još je manje jasno zašto se VAR nije oglasio.