Željezničar savladao Mladost na Grbavici, gosti zaradili dva crvena kartona

Nogomet 05. maj 201921:44 > 21:52
FK Željezničar/Ines Lučić

Fudbaleri Željezničara upisali su nova tri boda na svojoj Grbavici i ostvarili 12. pobjedu u prvenstvu nakon što su bili bolji od Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Nakon 90. minuta borbe rezultat je glasio 3:1 u korist izabranika Amara Osima, koji su od 42. igrali sa čak dva igrača više na terenu. Pobjeda ipak nije došla nimalo lagano.

Hladan tuš za domaću publiku priredio je Guzina u 26. minuti kada je pogodio za 1:0. Gosti su onda napravili sami sebi ogroman problem – kada su za pet minuta ostali bez dva igrača. Asani i Biber su zaradili drugi žuti karton – i tako Željezničaru olakšali posao u ovom meču.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Ramović je izjednačio na 1:1, a do potpunog preokreta publika je morala čekati do 77. minute. Loptu u mrežu je tada pospremio Rodin za novo slavlje domaćih igrača i navijača.

Treći gol u mreži Mladosti djelo je Krpića u 83. minuti.

Željezničar je ostao na četvrtoj poziciji, sa 44 osvojena boda. Mladost je 9. sa 34. Ovom utakmicom kompletirano je 30. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.