Finale Kupa BiH: Sarajevo nosi veliku prednost u Široki Brijeg

Nogomet 08. maj 201918:55 > 19:51
N1

Fudbaleri Sarajeva i Širokog Brijega na stadionu Koševo odmjerili su snage u okviru prvog meča finala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu. Nakon 90 minuta borbe - rezultat je glasio 3:0 za Bordo ekipu.

Izabranici Husrefa Musemića igračima Širokog Brijega u prvom poluvremenu nisu dozovoljavali mnogo prostora za igru. Jedini napad koji vrijedi izdvojiti jeste onaj iz šeste minute, kada je Jurić šutirao sa distance, ali pored gola.

Kazna je stigla samo tri minute kasnije. Odbrana Širokog Brijega “pukla” je nakon duplog pasa pod desnoj strani igrača Sarajeva. Hebibović je prošao, prizemnom loptom pronašao Rahmanovića u kaznenom prostoru koji je loptu poslao u mrežu za slavlje nešto manje od 4.000 domaćih navijača na stadionu Asim Ferhatović Hase – Koševo.

Igrači Sarajeva držali su loptu i kontrolisali sredinu terena, a bolju, agresivniju igru i više htijenja naplatili su ponovo u 39. minuti. Kapić je izveo minijaturu, predriblao jednog fudbalera Širokog Brijega, šutirao i matirao Bilobrka po drugi put na ovom meču.

Sarajevo je preko Tatara pred sam kraj prvog dijela i treći put zatreslo mrežu gostiju, ali je taj gol poništen zbog ofsajda, pa je ostalo 2:0 nakon prvih 45 minuta igre.

N1

Nastavak meča donio je nova uzbuđenja na Koševu.

Mogao je Rahmanović u 47. minuti postići drugi gol i prednost Sarajeva učiniti nedostižnom, ali je sa sedam metara pogodio golmana Bilobrka. Odmah poslije toga Široki je imao kontru tri na tri – ali se nisu snašli pred golom Kovačevića.

Sarajevo je u nastavku bilo vrlo skoncentrisano na odbranu, ali je evidentno da će ostatak meča prijetiti kontranapadima. Jedna takva mogla je uroditi plodom u 62. minuti, ali je odbrana Širokog Brijega spriječila Rahmanovića i Ahmetovića da dođu do laganog gola.

Široki Brijeg jeste imao inicijativu, ali fudbaleri Sarajeva su disciplinovanom igrom to kompenzirali, pa gostujući igrači nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti golu domaćih. Najbolju priliku za smanjenje vodstva Široki je imao Jurić u 69. minuti meča. Saigrač ga je sjajno pronašao centaršutom u kazneni prostor – ali je iz idealne pozicije glavom šutirao preko gola.

Nova uzbuđenja publika na Koševu vidjela je 81. minuti. Ponovo je Jurić bio glavni akter nakon duge lopte golmana Bilobrka, ali je Kovačević bio priseban i spasio svoj gol. Sarajevo je uzvratilo kontrom – ali bez veće opasnosti za gol Širokog Brijega.

U 87. minuti Marić na jednoj, pa onda Šišić na drugoj su imali dobre šanse – ali promjene rezultata nije bilo.

U momentima kada je Široki Brijeg pokušao doći do gola, i tako povećati šanse u revanšu, Sarajevo je izvelo kontru iz udžbenika, koju je završio stoper Mujakić u 93. minuti, što je bio i konačan rezultat.

Uzvrat nakon kojeg će se znati osvajač Kupa BiH u fudbalu na rasporedu je 15. maja na stadionu Pecara u Širokom Brijegu. Podsjetimo i to da će Sarajevo već u subotu, 11. maja imati priliku osvojiti titulu prvaka BiH. U Banovićima igraju protiv Tuzla Cityja – a u slučaju pobjede postat će šampioni BiH, prvi put nakon 2015. godine.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad