Bundesliga: Wolfsburg i Bayer Leverkusen uvjerljivi

Nogomet 04. apr 201517:51 > 18:00
REUTERS/Alexander Demianchuk

Nogometaši Wolfsburga učvrstili su se na drugom mjestu Bundeslige zahvaljujući 3-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv posljednjeg Stuttgarta u susretu 27. kola, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u novoj je pobjedi "vukova" sudjelovao od 61. minute.

Wolfsburg je poveo golom Ricarda Rodrigueza (41-11m), no odmah potom Harnik (44) je uspio poravnati. No, Rodriguez (65) je sredinom drugog poluvremena pogodio za novo vodstvo Wolfsburga, a pobjedu je potvrdio Schuerrle (76).

Wolfsburg sada ima 57 bodova, sedam manje uz utakmicu više od vodećeg Bayerna, a sedam više od treće Borussije iz Moenchengladbacha. Stuttgart je ostao na 23 boda, odnosno dva manje od 16. Hamburger SV-a koji drži mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ligi.

Tin Jedvaj igrao je do 66. minute u visokoj 4-0 (1-0) domaćoj pbojedi Bayera iz Leverkusena protiv Hamburger SV-a za koji je Ivica Olić odigrao svih 90 minuta. Dvostruki strijelci za “apotekare” bili su Castro (7, 63) i Kiessling (44, 56). Bayer je četvrti na ljestvici sa 48 bodova, dok je HSV 16. sa 25, samo jednim više uz utakmicu više od 17. Paderborna koji se nalazi u zoni ispadanja.

Od 18.30 sati na programu je najzanimljiviji susret 27. kola u kojemu će Borussia Dortmund ugostiti Bayern.

REZULTATI 27. KOLA:

Bayer - Hamburger SV 4-0 (Castro 7, 63, Kiessling 44, 56)
 Wolfsburg - Stuttgart 3-1 (Rodriguez 41-11m, 65, Schuerrle 76 / Harnik 44)
 Hoffenheim - Burussia M. 1-4 (Schipplock 17 / Kruse 26-11m, Herrmann 31, 51, Raffael 36)
 Werder - Mainz 0-0
 Eintracht F. - Hannover 96 2-2 (Madlung 27, Aigner 54 / Marcelo 68, Konan 82)
 Freiburg - Koeln 1-0 (Frantz 37)