Pobjede bh. timova u Evropa ligi: Zrinjski i Radnik napravili veliki posao

Nogomet 11. jul 201920:27 > 20:51
FENA/Ivan Rozić

Fudbaleri Zrinjskog i Radnika iz Bijeljine napravili su odličan posao u prvom pretkolu Evropa lige, savladavši svoje protivnike uvjerljivim rezultatima. Plemići iz Makedonije nose tri gola prednosti, dok Radnik sa dva gola viška ide na uzvrat u Trnavu u Slovačku.

Zrinjski je kao gost porazio Akademiju Pandev na Nacionalnom stadionu Toše Proeski u Makedoniji, rezultatom 3:0.

Dovoljno je bilo 12 minuta Plemićima da dođu do prednsoti na gostovanju. Na asistenciju Kadušića dobro je reagovao Hadžić i pogodio za 1:0. Samo 16 minuta kasnije Vukasovi igrači udvostručili su prednost. Ovog puta stijelac je bio krilni igrač Mandić.

Veliku prednost pred uzvrat u Mostaru gostima je obezbijedio Govedarica, golom u 56. minuti.

Uzvrat je na programu 18. jula na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Radnik iz Bijeljine napravio je svojevrsnu senzaciju savladavši favorizovani Spartak iz Trnave sa 2:0 na Gradskom stadionu u Bijeljini.

U 34. minuti domaći su poveli spektakularnim golom Mekića. To je bio rezultat prvog poluvremena. Četiri minute u nastavku igre na semaforu u Bijeljini stajalo je 2:0. Strijelac gola bio je Đurić koji je tako osigurao veliku prednost svojoj ekipi pred revanš naredne sedmice u Slovačkoj.

Spomenimo i to da bolji iz duela Akademije Pandev i Zrinjskog igra protiv holandskog Utrechta u narednoj fazi, dok će pobjednik dvomeča Radnik – Spartak u drugom pretkolu igrati protiv Lokomotive Plovdiv iz Bugarske.

Široki Brijeg svoj meč igra u 21:00 sat, a na Pecari gostuje Almaty iz Kazahstana.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad