Minimalac Sarajeva u derbiju protiv Zrinjskog

Nogomet 21. jul 201921:23 > 21:25
Fena

Nogometaši Sarajeva pobijedili su Zrinjski sa 1:0 (0:0) u derbi susretu 1. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktualni prvak do prvih bodova u novoj sezoni stigao je pogotkom Benjamina Tatara u 47. minuti.

Prvih 45 minuta završeno je bez golova, a oba tima propustila su po jednu dobru priliku da povedu.

Domaći tim je najbolji priliku imao u 10. minuti. Milanović je nakon sjajnog prodora ubacio loptu pred gol ali njegov centaršut nije uspo stići Ahmetović. Lopta je zatim došla do Šišića koji je iskosa snažno šutiro i pogodio prečku, a odbijenu loptu Ttarar nije uspio poslati u mrežu Zrinjskog.

Samo nekoliko minuta kasnije Govedarica izašao sam pred golmana Sarajeva Kovačevića koji je sjajnom intervencijom uspio da sačuva mrežu domaćeg tima.

Drugo poluvrijeme aktualni prvak otvorio je znatno boljom igrom, a već u 2. minuti nastavka Benjamin Tatar je preciznim udarcem doveo “Bordo” tim u vodstvo, a taj pogodak je odlučio pobjednika derbija.

U nastavku susreta “Plemići” su u nekoliko navrata ozbiljnije zaprijetli, ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

Nogometaši Sarajeva u 2. kolu 28. jula gostuju u Zenici protiv Čelika, dok Zrinjski u gradskom derbiju dočekuje Velež.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad