Senad Lulić odveo Lazio u finale Kupa Italije

Nogomet 09. apr 201513:43 > 13:46
EPA

Senad Lulić, fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine sinoćnjim pogotkom u 79. minutu utakmice donio je pobjedu Laziju nad Napolijem (1:0), čime su popularni „nebesko plavi“ izborili plasman u finale Kupa Italije, u kojem će igrati protiv Juventusa.

Zaslužili smo prolaz u finale Kupa Italije. U odličnom smo rezultatskom nizu. Ukoliko nastavimo u istom ritmu možemo pobijediti i u finalu Kupa, bez obzira što je Juventus najjača ekipa u Italiji“, rekao je Lulić, koji se proslavio prije dvije godine kada je u finalu Kupa Italije postigao pobjedonosni pogodak za Lazio u „sudaru“ sa gradskim rivalom Romom.

Inače, Lulić je u protekla dva mjeseca imao problema sa povredom. U sinoćnjem meču sa Napolijem u igru je ušao u 67. minutu meča.

Na poštedi zbog povrede bio je i u prijateljskoj utakmici Austrija – BiH (1:1), odigranoj 31. marta u Beču. Tri dana ranije nastupio je za bh. nacionalni tim u gostujućoj pobjedi nad Andorom (3:0) u kvalifikacijama za EURO 2016, kada je upisao tri asistencije za tri pogotka Edina Džeke.