Armenija bolja od BiH, ponovo kobno drugo poluvrijeme (VIDEO)

Nogomet 08. sep 201915:48 > 16:55
REUTERS/Anton Vaganov

Armenija i Bosna i Hercegovina odigrale su u nedjelju utakmicu šestog kola grupe J kvalifikacija za EP 2020. godine. Domaćini su slavili sa 4:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji bh. nogometaša koji su imali nekoliko dobrih prilika da na odmor odu s vodstvom.

Domaći su poveli u 3. minuti golom Henrikha Mkhitaryana, a izjednačio je Edin Džeko u 13. minuti.

U 3. minuti Džeko je pogodio stativu, a već u narednom napadu Armenija je povela. Grešku “Zmajeva” iskoristio je Mkhitaryan kojem nije bilo teško da savlada Šehića.

Priliku za izjednačenje BiH je imala u 7. minuti, kada ubačenu loptu iz kornera niko od bh. igrača u šesnaestercu nije uspio da skrene u prazan gol. Ipak, u 13. minuti Džeko koristi odličan centaršut Gojaka i postiže gol za izjednačenje.

U 28. minuti Višća se našao u dobroj poziciji ali je loše šutirao sa desetak metara. Deset minuta kasnije Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta odlazi tik uz stativu. Minuti kasnije pokušava i Bešić, direktno u golmana, a u 42. minuti Džeko, nakon kornera Pjanića, šutira glavom pored gola.

Armenija je bolje otvorila drugi dio meča. Gol je “visio” u zraku nekih 15 minuta. Međutim, Gojak je u 62. minutu umalo šokirao domaću publiku.

I kada se činilo da su se bh. nogometaši oduprli pritisku domaćina “ukazao” se ponovo Mkhitaryan koji je svojim drugim golom Armeniju ponovo doveo u vodstvo. BiH je ubrzo uzvratila preko Gojaka. Igrao se 70. minut kada je mladi igrač Dinama na asistenciju Kolašinca vratio sve na “nulu”.

“Zmajevi” se nisu dugo radovali. Samo sedam minuta kasnije Hambardzumyan ponovo vraća Armeniju u vodstvo, treće na današnjem meču.

Nogometaši Bosne i Hercegovine krenuli su u opštu ofanzivu. Najbliže izjednačenju su bili u 86. minutu kada je golman Hayrapetyan odbranio zicer gostiju. U sudijskom vremenu domaći nogometaši došli su do četvrtog gola.  Lončar je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Kao i na prethodnim mečevima, za bh. nogometaše bilo je kobno drugo poluvrijeme – na šta je ranije upozoravao selektor Robert Prosinečki.

BiH u ovom meču nastupila u sastavu: Šehić, Bičakčić, Todorović (od 85. Bajić), Kolašinac, Bešić (od 80. Lončar), Višća (od 64. Duljević), Pjanić, Džeko, Cimirot, Gojak i Zukanović.

Naredni meč reprezentacija BiH igra 12. oktobra kada dočekuje Finsku.