Remi mladih "Zmajeva" i Belgije

Nogomet 10. sep 201922:32 > 22:33
NSBiH

Mlada nogometna U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras se u Louvainu odigrala neriješeno 0:0 sa selekcijom Belgije u drugom meču kvalifikacija za Euro 2021. godine.

Obje ekipe imale su po nekoliko prilika, ali su mreže mirovale. Početak susreta pripao je bh. reprezentaciji koja je dva puta zaprijetila preko Mustedanagića.

U nastavku su Belgijaci preuzeli inicijativu, a najbolju šansu imali su u 30. minuti kada je Saelemaekers pogodio stativu.

Reprezentacija BiH bila je nešto bolja i na početku drugog dijela, a do vodstva je mogla 65. minuti kada je Mustedanagić propustio da kazni neopreznost golmana Svilara.

Posljednju šansu na utakmici imao je Demirović u 75. minuti, ali njegov udarac je odbranio golman Belgije.

Mladi bh. nogometaši na startu kvalifikacija ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Moldavije, a večerašnjim remijem izdvojili su se na čelu tabele grupe 9 sa četiri boda.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Njemačka je u gostima pobijedila selekciju Velsa sa 5:1.