Pobjede Sarajeva i Tuzle Cityja za diobu prvog mjesta u Premijer ligi

Nogomet 15. sep 201921:55 > 22:01
FK Sarajevo

Utakmicama Sarajevo - Zvijezda 09 i Široki Brijeg - Tuzla City okončano je 8. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, nakon kojeg imamo novog lidera na tabeli.

Tuzla City je na gostovanju u Širokom Brijegu slavila sa 3:1, i tako preuzela vrh tabele sa 17 osvojenih bodova.

Iako je Marić doveo domaće u vodstvo u 12. minuti, gosti su do poluvremena uspjeli izjednačiti preko Ubiparipa. Igrala se 40. minuta.

U nastavku meča Sajid Husejinović je u 51. minuti preokrenuo rezultat, a tri boda obezbijedio je ponovo Ubiparip u 62. minuti.

Trijumfom nad Zvijezdom 09 fudbaleri FK Sarajeva također su došli do salda od 17 bodova, i tako preuzeli diobu prvog mjesta.

Golom Mustafića u 43. minuti – Sarajevo je povelo na Koševu, a puni plijen obezbijedio je Ahmetović u 53. minuti.