Liverpool u gostima savladio Chelsea, Arsenalov preokret sa desetoricom

Nogomet 22. sep 201920:09 > 20:14

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je kao gost svladao Chelsea sa 2-1 (2-0) i tako se ponovno odvojio na pet bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Gosti su poveli odličnim udarcem Alexander-Arnolda (14), a možda i ključno razdoblje utakmice bilo je između 28. i 30. minute. Prvo je zbog zaleđa poništen gol Azpilicuete za 1-1, da bi onda Firmino glavom zabio za 2-0. U nastavku je Chelsea bio daleko bolja momčad, ali osim gola Kantea (71) nakon izvrsnog solo-prodora nije znao realizirati svoje prilike.

Vodeći Liverpool ima 18 bodova, pet više od drugog Manchester Cityja, dok je Chelsea 11. s osam bodova.

Arsenal je s igračem manje uspio u nastavku preokrenuti rezultat i svladati Aston Villu sa 3-2 (0-1).

Gosti iz Birminghama su na poluvremenu imali rezultatsku i brojčanu prednost zahvaljujući golu McGinna (20) i isključenju Maitland-Nilesa. U nastavku je Pepe (59-11m) poravnao na 1-1, da bi minutu potom Wesley (60) vratio prednost Villi. Ipak, u završnici su Chambers (81) i Aubameyang (84) spriječili iznenađenje.

Arsenal je četvrti sa 11 bodova, koliko imaju i treći Leicester City i peti West Ham United, dok je Aston Villa 18. s četiri.

Ranije u nedjelju West Ham United je na svom terenu svladao Manchester United sa 2-0 (1-0). Veliku pobjedu “čekićarima” osigurali su Jarmolenko (44) i Cresswell (84).

Ovom pobjedom West Ham je preskočio United na ljestvici, sada je peti sa 11 bodova, dok su “crveni vragovi” sedmi s osam.

REZULTATI 6. KOLA,
Petak:
Southampton – Bournemouth 1-3 (Ward-Prowse 53-11m / Ake 10, Wilson 35, 90+5)
Subota:
Leicester City – Tottenham Hotspur 2-1 (Ricardo Pereira 69, Maddison 85 / Kane 29)
Burnley – Norwich City 2-0 (Woods 10, 14)
Manchester City – Watford 8-0 (D. Silva 1, Aguero 7-11m, Mahrez 12, B. Silva 15, 49, 60, Otamendi 18, De Bruyne 85)
Everton – Sheffield United 0-2 (Mina 41-ag, Mousset 79)
Newcastle United – Brighton and Hove Albion 0-0
Nedjelja:
West Ham United – Manchester United 2-0 (Jarmolenko 44, Cresswell 84)
Crystal Palace – Wolverhampton Wanderers 1-1 (Dendoncker 46-ag / Jota 90+5)
Arsenal – Aston Villa 3-2 (Pepe 59-11m, Chambers 81, Aubameyang 84 / McGinn 20, Wesley 60)
Chelsea – Liverpool 1-2 (Kante 71 / Alexander-Arnold 14, Firmino 30)