Velež preokretom slavio protiv lidera prvenstva, pobjede Zrinjskog i Radnika

Nogomet 25. sep 201918:08 > 18:10
FK Velež

Odigrane su prve tri utakmice 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, a nove pobjede na svoj konto upisale su ekipe Radnika, Zrinjskog i Veleža.

Mostarski Velež je na svom terenu savladao Tuzla City, i to nakon preokreta. Poveli su gosti u 39. minuti golom Ubiparipa, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su domaći igrači za samo četiri minute preko Brandaoa preokrenuli rezultat. On je u 65. i 69. minuti pogodio gol Tuzla Citya za treću pobjedu i trenutno deveto mjesto na tabeli.

Zrinjski je sa 3:0 u gostima bio bolji od Slobode. Prvo je Rustemović u 42. iz penala donio vodstvo mostarskom timu, a Gojković i Čurjurić u 48. i 66. su potvrdili nova tri boda.

Radnik je kod kuće sa 2:1 bio bolji od Čelika. Sve se desilo u prvom poluvremenu, gdje je postavljen i konačan rezultat. Maksimović je doveo Radnik u vodstvo u 4. minuti, da bi Dedić u 15. izjednačio. U 33. minuti Maksimović ponovo pogađa za visoko peto mjesto svoje ekipe.

Danas se igraju još susreti Sarajevo – Borac (18:00), Široki Brijeg – Mladost DK (19:00) i Željezničar – Zvijezda 09 (20:00).