Liga prvaka: Barcelona bolja od Intera, Liverpool savladao Salzburg

Nogomet 02. okt 201922:56 > 22:59
Reuters

U srijedu je odigrano preostalih osam utakmica 2. kola grupne faze Lige prvaka, a najzanimljivije je bilo na Nou Campu gdje je Barcelona u grupi F dočekala ekipu Intera.

Katalonska ekipa je nakon preokreta uspjela slaviti rezultatom 2:1. Strijelac za Barcu je bio Luis Suarez u 58. i 85. minuti, dok je gol za Inter postigao Lautaro Martinez u 3. minuti. U istoj grupi, Slavia iz Praga je kod kuće izgubila od Borussije Dortmund 0:2.

Poslije 2. kola, lider grupe F je Borussia s četiri boda, koliko ima i Barcelona, dok Inter i Slavia imaju po jedan bod.

Liverpool je u grupi E na Anfieldu slavio protiv Salzburga rezultatom 4:3, dok su Genk i Napoli igrali bez golova.

Poslije 2. kola, Napoli je prvi s četiri boda, a prate ga Salzburg s tri, koliko ima i Liverpool, dok Genk ima samo bod.

U grupi G, RB Leipzig je kao domaćin poražen od Lyona sa 0:2. U istoj grupi, Zenit je u Saint Petersburgu bio bolji od Benfice rezultatom 3:1.

Lider ove grupe je Zenit s četiri boda, koliko ima i Lyon, RB Leipzig je treći s tri, dok je Benfica bez bodova.

U okviru grupe H, Lille je kod kuće poražen od Chelseaja rezultatom 1:2, dok je Valencia na Mestalli izgubila od Ajaxa s 0:3.

Poslije ovog kola, Ajax zauzima prvo mjesto sa svih šest bodova, a prate ga Valencia i Chelsea sa po tri boda, dok je Lille bez bodova.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad