Briljantno poluvrijeme Zmajeva: Finci bez šanse

Nogomet 12. okt 201918:45 > 18:50
REUTERS/Dado Ruvic

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u potpunosti je nadigrala gostujuću selekciju Finske u prvom poluvremenu utakmice u Zenici. Zmajevi su na veliki odmor otišli kod vodstva od 2:0.

Nakon nekoliko sjajnih šansi, bh. tim je poveo preko rezerviste Izeta Hajrovića u 30. minuti. Prethodno je igrač Dinama zamijenio povrijeđenog Edina Višću. Asistenciju jeu upisao Zoran Kvržić.

Na 2:0 povisio je Miralem Pjanić iz penala u 36. minuti nakon što je jedan domaći igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Reuters / Dado Ruvić

Treba reći da je bh. reprezentacija odigrala izuzetno kvalitetno poluvrijeme uprkos velikim problemima s izostancima važnih igrača. Zbog povrede je, između ostalog, odustan kapiten Edin Džeko.

Pobjedom bi bh. tim održao živim šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Videe pogledajte OVDJE i putem OVOG LINKA.