Sarajevo savladalo Čelik i izbilo na vrh tabele

Nogomet 18. okt 201919:48 > 19:50
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva sa 2:0 savladali su Čelik i tako se, bar privremeno, popeli na vrh premijerligaškog karavana.

Nakon reprezentativne pauze, nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi BiH – a 13. kolo otvorili su aktuelni prvak i Čelik. Nakon 90 minuta borbe – rezultat je glasio 2:0, a pobjedu izabranicima Husrefa Musemića donijeli su Rahmanović i Ahmetović.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a ključni detalj desio se u 58. minuti – kada je crveni karton zaradio Perišić u timu čelika.

Samo tri minute kasnije pogodio je Amar Rahmanović za vodstvo od 1:0. Pobjedu bordo ekipi je obezbijedio Mersudin Ahmetović u 85. minuti, nakon što se odlično snašao poslije kornera.

Sarajevo je prvo na tabeli bar do sutra, kada se nastavlja takmičenje u okviru 13. kola.

Parovi su:

U 15:00 igraju – Tuzla City – Radnik, Velež – Zrinjski, Zvijezda – Borac (svi mečevi od 15:00), Željezničar – Mladost – na programu u 18:00.

U nedjelju, 19. oktobra svoj susret igraju Široki Brijeg i Sloboda (17:00).