Dinamo se iz Ukrajine vraća sa bodom k'o kuća

Nogomet 22. okt 201913:52 > 21:09
Goran Stanzl / PIXSELL

U utorak je na programu osam utakmica trećeg kola UEFA Lige prvaka u grupama ”A”, ”B” ”C” i ”D”.

Zagrebački Dinamo je u grupi ”C” u gostima u Harkivu remizirao 2:2 sa Šahtarom iz Donjecka.

Šahtar je poveo u 16. minuti golom Konoplyanka, ali je Dinamo uspio izjednačiti u 25. pogotkom Olma. Zagrebačka ekipa je povela u 60. minuti golom Oršića, ali je domaćin poravnao preko u 75. golom Dodoa.

Poredak na tabeli: Manchester City 6, utakmica manje, Dinamo Zagreb 4, Šahtar 4, Atalanta 0, također utakmica manje.

Atletico Madrid je u grupi ”D” na svome ”Wanda Metropolitanu” savladao Bayer Leverkusen rezultatom 1:0.

Ostale utakmice se igraju od 21:00 sat, a sastaju se Club Brugge KV – PSG, Galatasaray – Real Madrid, Juventus – Lokomotiv Moskva, Manchester City – Atalanta, Olympiacos – Bayern Minhen i Tottenham – Crvena zvezda.