Torino pobijedio Juventus nakon 20 godina

Nogomet 26. apr 201517:42 > 17:44
Marco Luzzani/Getty Images Sport

U derbiju 32. kola italijanskog nogometnog prvenstva Torino je pobijedio Juventus 2-1 ostvarivši prvu pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 20 godina.

Posljednji put Torino je bio bolji od Juventusa 1995. godine kada je pobijedio također rezultatom 2-1. Nakon toga ‘Stara dama’ je nanizala 17 utakmica bez poraza u gradskom derbiju ostvarivši pritom 13 pobjeda.

Juventus je poveo golom Andrea Pirla iz slobodnog udarca u 35. minuti, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Matteo Darmian. Pobjedu Torinu donio je Fabio Quagliarella u 57. minuti.

Lazio je odigrao 1-1 protiv Chieva propustivši priliku pobjeći Romi u borbi za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka. Lazio je poveo golom Miroslava Klosea u 45. minuti, a izjednačio je Alberto Paloschi (75).

Verona je pobijedila Sassuolo 3-2 premda je od 18. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Rafael. Strijelci za Veronu bili su Juan Ignacio Gomez (30) i Luca Toni (63, 71) koji je sa 17 golova drugi strijelac Serie A. Toni je zabio tek gol manje od vodećeg strijelac Carlosa Teveza. Strijelci za Sassuolo bili su Vangelis Moras (35-ag) i Antonio Floro Flores (89). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste.

Genoa je bila uvjerljiva protiv Cesene 3-1, dok je Parma pobijedila Palermo 1-0.

Na ljestvici vodi Juventus sa 73 boda, Lazio je drugi sa 59 bodova, a treća je Roma sa 58 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Cesena (23), Cagliari (21) i Parma (16).

REZULTATI:

Genoa – Cesena 3-1 (Bertolacci 38, Perotti 45+3-11m, Pavoletti 53 / Carbonero 69)

Lazio – Chievo 1-1 (Klose 45+1 / Paloschi 75)

Torino – Juventus 2-1 (Darmian 45, Quagliarella 57 / Pirlo 35)

Parma – Palermo 1-0 (Nocerino 22-11m)

Verona – Sassuolo 3-1 (Gomez 30, Toni 63,71 / Moras 35-ag, Floro Flores 89)

Atalanta – Empoli 2-2 (Gomez 43, Denis 90+3 / Saponara 41, Maccarone 60)