Visoka pobjeda Sarajeva protiv Širokog Brijega, Ahmetović upisao hat-trick

Nogomet 02. nov 201918:43 > 18:49
FK Sarajevo - Facebook

Fudbaleri Sarajeva upisali su i deveti trijumf u prvenstvu, a u 15. kolu Premijer lige BiH na Koševu su savladali Široki Brijeg sa 3:0.

Igrači Husrefa Musemića su u derbiju kola pružili dobru partiju i savladali velikog rivala – a heroj aktuelnog prvaka BiH bio je Mersudin Ahmetović koji je pogodio tri puta na ovom meču.

Do prvog gola Sarajevo je došlo iz kontranapada, posljednji pas uputio je Hebibović – a Ahmetović je pogodio sa pet-šest metara za slavlje domaćih navijača.

Da lider prvenstva mirno ode na odmor pobrinuo se Ahmetović i u 26. minuti. Sjajno se otvorio i praktično sam izašao na golmana Širokog Brijega – te udvostručio prednost lijepim udarcem.

Gostujući igrači tražili su od sudije da gol poništi zbog ofsajda, ali od toga nije bilo ništa.

U nastavku meča – Ahmetović je došao i dro trećeg gola u 63. minuti. Ovog puta se našao na pravom mjestu poslije minijature Rahmanovića i jednu odbijenu loptu je proslijedio u gol.

Napomenimo da je susret obilježila i dosta gruba igra. Glavni sudac podijelio je čak devet žutih kartona, od toga četiri domaćoj, a pet gostujućoj ekipi.

Nakon nepotpunog kola – Sarajevo je prvo sa 31. osvojenim bodom. Tuzla City je druga sa 27, Željezničar treći sa 26.

U nedjelju su na programu preostala dva meča. Borac u Banjaluci dočekuje Radnik (16:00), dok Željezničar na Grbavici čeka ekipu Čelika (16:30).