Iznenađujući remi Barce i Slavije

Nogomet 05. nov 201921:09 > 21:11
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši praške Slavije osvojili su veliki bod na gostovanju u Barceloni odigravši 0-0 na Camp Nou u dvoboju 4. kola u skupini F Lige prvaka, dok je RB Leipzig sa 2-0 slavio na gostovanju kod Zenita u St. Peterburgu.

Junak remija bez golova na Camp Nou bio je češki vratar Ondrej Kolar koji je zaustavio svih šest udaraca u okvir vrata, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Nijemac Marc-Andre ter Stegen ostao bez posla.

Za Barcelonu je od 68. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je zamijenio Sergija Busquetsa na poziciji zadnjeg veznog igrača, a u završnici dvoboja imao jednu polupriliku, ali je njegov udarac sa 15-ak metara završio visoko preko vrata.

Barcelona je vodeća na ljestvici skupine F sa osam bodova. Po četiri boda imaju Inter i Borussia Dortmund uz utakmicu manje. Slavia je četvrta sa dva boda.

U skupini G je RB Leipzig napravio veliki korak prema osmini finala pobjedom 2-0 u St. Peterburgu. Golove za pobjedu njemačke momčadi postigli su Diego Demme u petoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu te Austrijanac Marcel Sabitzer u 63. minuti.

RB Leipzig ima devet bodova, Zenit i Lyon po četiri, a Benfica tri boda.