Bayern i Juventus u osmini finala LP

Nogomet 06. nov 201920:59 > 21:01
Reuters/Michael Dalder

Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2-0 (0-0) i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick. Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2-0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi

U ovoj skupini kasnije igraju Zvezda i Tottenham.

Bayern je prošao 12 bodova, Tottenham ima 4, Zvezda 3, a Olimpiakos 1 bod.

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2-1 (1-1) i također osigurao plasman u osminu finala.

Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste.

Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, Lokomotiv 3, a Bayer je bez bodova.