Derbiji pripali Bayernu i Leicesteru, Messi vodio Barcelonu do nove pobjede

Nogomet 10. nov 201909:28 > 10:17
Reuters/Michael Dalder

Mnogo zanimljivih utakmica odigrano je sinoć u evropskim ligama. Robert Lewandowski je u Bundeligi postigao dva gola u derbiju protiv Borussije iz Dortmunda, a Lionel Messi ga je pratio postigavši tri gola.

Iako je bilo problema unutar Bayerna nakon što je trener Niko Kovač dobio otkaz, igrači su na najbolji način reagovali i pobijedili Borusiju iz Dortmunda, pružili dobru partiju i savladali velikog rivala u Bundesligi. Heroj utakmice je bio Lewandowski koji je postigao dva gola. Golgeteri pored Poljaka su bili Serge Gnabry i Matts Hummels.

Do prvog gola je došlo iz kontranapada u 17 minuti kada je Lewandowski glavom pospremio loptu u mrežu. Ovom pobjedom se ekipa iz Minhena pozicionirala na trećem mjestu.

Ostali rezultati u Bundesligi:

Hertha – RB Leipzig 2:4

Mainz – Union Berlin 2:3

Paderborn – Augsburg 0:1

Schalke – F. Dusseldorf 3:3

Bayern – Bor. Dortmund 4:0

Utakmica između ekipe Leicestera i Arsenala je privukla najviše pažnje u Premier ligi. Prvi gol za ekipu Leicestera je postigao Jamie Vardy, on je ujedno bio i asistent za drugi gol koji je osigurao pobjedu njegovoj ekipi. Youri Tielemans ga je 68. minuti u pravom momentu ugledao, asistirao mu loptu, koju je Vardy pravovremeno dočekao i dao prvi gol.

Ostali rezultati u Premier ligi:

Chelsea – Crystal Palace, 2:0

Burnley – West Ham, 3:0

Newcastle – Bournemouth, 2:1

Southampton – Everton, 1:2

Tottenham – Sheffield Utd, 1:1

Ekipa Barcelone je pobijedila Celtu iz Viga. Hatrick i pobjedu svojoj ekipi donio je Leo Messi. Prvi gol je postigao iz penala, savladao je golmana koji je skočio u desnu stranu i tako započeo svoj niz golova. Utakmica je završila rezultatom 4:1.