Sarajevo bolje od Veleža

Nogomet 23. nov 201916:20 > 16:21
FENA/Ivan Rozić

Nogometaši Sarajeva svladali su u Mostaru Velež rezultatom 2:1 u susretu 17. kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je došlo u vodstvo u 13. minuti preko Krste Velkoskog. Mersudin Ahmetović prošao je po desnoj strani i ubacio u sredinu do zaboravljenog Velkoskog koji je s pet metara poslao loptu u mrežu.

U prvom poluvremenu Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih akcija i gostujući igrači dva puta su pogađali okvir Veležovog gola.

Nakon lošeg prvog poluvremena domaći su odigrali vrlo dobrih drugih 45 minuta.

Odmah na početku Nusmir Fajić ima je dvije dobre situacije. U 46. minuti ukrao je loptu na sredini terene, sjurio se prema golu Sarajeva, ali je gostujući vratar zaustavio njegov šut. Tri minute kasnije ponovno je Fajić bio u izvrsnoj šansi, bio je sam s loptom na dva metra od gola, ali je njegov šut s crte skinuo jedan igrač Sarajeva.

Kazna je stigla vrlo brzo. U 59. minuti u kaznenom prostoru Veleža srušen je Amar Rahmanović, a s bijele točke za 2:0 pogodio je Benjamin Tatar.

Drugi gol nije obeshrabrio domaće igrače koji su u 62. minuti smanjili na 2:1, a strijelac je bio Muharem Čivić.

Do kraja utakmice igralo se uglavnom na polovici Sarajeva, ali Velež nije uspio doći do izjednačenja.

Domaći su imali puno primjedbi na suđenje, posebice u 88. minuti kada je Elvis Džafić u opasnoj situaciji srušio Fajića. Džafić je isključen, ali sudac nije dosudio jedanaesterac, već slobodan udarac za Velež na samom rubu kaznenog prostora.

Dva kola prije zimske stanke Sarajevo je na vrhu ljestvice s 35 bodova, tri boda više od drugoplasiranog Željezničara koji ima utakmicu manje. Vodeće momčadi odmjerit će snagu sljedećeg vikenda u derbiju 18. kola.