Zrinjski slavio na gostovanju kod Čelika

Nogomet 23. feb 202017:06 > 17:08
FENA/Vehid Begunić

Čelik je na otvaranju proljećnog dijela sezone u 20. kolu BHT Premijer lige u nogometu poražen na svom terenu od mostarskog Zrinjskog rezultatom 0:2 (0:1).

Pred oko 3.000 gledalaca na zeničkom Stadionu Bilino polje, gosti su već na odmor otišli s vodstvom od 1:0, a strijelac je bio Nemanja Bilbija u petom minutu sudijskog dodatka u prvom poluvremenu.

Bilbiju je, centaršutem sa desne strane, na oko sedam metara od gola Čelika pronašao Miloš Filipović, a on je lako glavom pogodio mrežu golmana Bojana Pavlovića. Prvo poluvrijeme nije obilovalo ozbiljnijim prilikama, o čemu svjedoči i podatak da su prvi nešto ozbiljnije i tek u 22. minuti zaprijetili domaćini, ali je prizeman šut Semira Bajraktarevića sa oko 14 metara odbranio golman Dinko Horkaš.

Horkaš je u 41. minuti u korner izbio loptu nakon šuta Selima Žune, koji je, nakon centaršuta sa desne strane Ermina Huseinbašića, šutirao glavom u donji desni ugao gostujućeg gola.

U nastavku ponovo nije bilo izglednijih prilika, a Čelik je blizu poravnjanja bio u 67. minuti nakon kornera sa desne strane. Stoper Kenan Horić šutirao je glavom sa oko pet metara, ali je ponovo golman Horkaš izbio u korner. Čelik je preko Aidina Mahmutovića bio poravnao u 80. minuti, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Gosti su drugi gol, kojim su i potvrdili pobjedu na gostovanju u Zenici, postigli u 82. minuti, a strijelac je bio novajlija Asim Zec, koji je u mostarski tim ove zime stigao iz sarajevskog Željezničara.

Čelik je najbolju priliku za gol propustio u 91. minuti, kada je Semir Bajraktarević šutirao glavom sa oko sedam metara, a golman Horkaš odbio loptu na koju na korner liniji nije stigao Mahmutović pa su domaćini dobili samo novi korner.

Susret je vio prekinut u 3. minuti zbog sudara glavama Čelikovog Selima Žune i Edina Rustemovića iz Zrinjskog u 16-ercu gostiju, nakon čega je uslijedio skoro petominutni prekid utakmice, a Rustemović je kolima Hitne pomoći prevezen u Kantonalnu bolnicu Zenica. Umjesto Rustemovića u igru je kod Zrinjskog ušao Ivan Čurjurić.

Zeničani nisu na vrijeme registrirali svoje strance pa su u ovom susretu nastupili bez novog trenera, Turčina Umita Ozata i njegovih trojice asistenata, ali i svih stranih igrača: Rusa Dzhamalutdinova Tamirlana, Emira Hana Topcua, Egria Volkana, Firata Gullua i Alima Aykuta iz Turske, Nemanje Zlatkovića iz Srbije i Elvina Yunuzadea iz Azerbejdžana.