PSG izborio četvrtfinale Lige prvaka

Nogomet 11. mar 202023:04 > 23:07

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na praznom Parku prinčeva pobijedili Borussiju Dortmund sa 2-0 i tako nadoknadili poraz 1-2 iz prve utakmice.

Utakmica se igrala bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa, nakon što je francuska vlada donijela odluku kako se do 15. travnja zabranjuju sva javna okupljanja s više od 1.000 osoba.

Francuski prvak je slavio golovima Neymara (28) i Juana Bernata (45+1).

PSG je posljednje tri sezone ispadao u osmini finala. Lani od Manchester Uniteda, godinu prije toga od Real Madrida, a 2017. od Barcelone. Ovoga puta je bio uspješniji izborivši četvrtfinale koje nikada nije prošao u Ligi prvaka.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 25. minuti. Cavanji je izašao sam ispred Romana Burkija, pucao, ali je švicarski vrata obranio nogom. Samo tri minuta kasnije PSG je bolju igru okrunio vodstvo. Di Maria je sjajno iz kornera, a Neymar pored Hakimija zabio glavom za vodstvo.

U samoj završnici prvog dijela francuski prvak je povećao vodstvo. Sarabija je ubacio, a Bernat lagano skrenuo loptu u donji lijevi kut za velikih 2-0.

U drugom dijelu Borussija je bila aktivnija, ali bez nekih većih opasnosti pred francuskim vratima. U 73. minuti pucao je Brandt, ali pored gola. Dvije minute kasnije i Emre Can, ali jednako loše.

U samoj završnici susreta došlo je do gužve nakon što je Emre Can načinio prekršaj nad Neymarom, a potom ga gurnuo. Sudac je Canu pokazao crveni karton, dok su Neymar, Di Maria i Marquinhos dobili žute kartone.