Hertha slavila u gradskom derbiju, Ibišević strijelac i dvostruki asistent

Nogomet 22. maj 202022:26 > 22:28

Ekipa Herthe slavila je i u 27. kolu njemačke Bundeslige, i to na svom stadionu protiv gradskog rivala Uniona. Rezultat je glasio 4:0 za domaće, što im je druga pobjeda za redom nakon povrataka bundesligaškog karavana nakon pandemije korona virusa.

Visoku pobjedu Hertha je obezbijedila u drugom poluvremenu, a prvi dio završen je 0:0.

Mrežu uniona načeo je bivši reprezentativac BiH, Vedad Ibišević u 51. minuti. Samo minut kasnije Ibišević je asistirao Lukebalu za 2:0, da bi u 61. minuti zadnji pas proslijedio Cunhi za 3.0.

U 77. minuti konačan rezultat postavio je Boyata.

Hertha se oovm pobjedom popela na 10. mjesto tabele, sa izglednim šansama da se bori za nastup u kvalifikacijama za Evropa ligu.