Hrvatska: Rijeka pobijedila Osijek u polufinalu Kupa

Nogomet 31. maj 202022:34 > 22:36
NK Rijeka

Druga polufinalna utakmica hrvatskog nogometnog Kupa između domaćina Rijeke i Osijeka na riječkom stadionu Rujevica odlučila je kako je Rijeka pobjednik koji ide u finale kupa protiv Lokomotive koje će se odigrati u avgustu.

Riječki stadion Rujevica bio je bez gledatelja, no dio domaćih navijača pratio je utakmicu s povišenja pored stadiona.

Prvi gol za Osijek postigao je Petar Bočkaj u 16 minuti, a drugi u 48. minuti.

U 56. minuti sudac je dodijelio crveni karton za Laszla Kleinhaslera, igrača Osijeka, koji je posljednjih pola sata nastavio utakmicu s igračem manje.

Rezultatsku razliku smanjio je Robert Murić u 66. minuti utakmice, postigavši prvi gol za domaćina.

Antonio Mirko Čolak je izjednačio na 2:2, postigavši gol za Rijeku u 73. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca.

Sterling Siloe Yateke je u 86. minuti Rijeku doveo u vodstvo 3:2 i time odlučio utakmicu u korist domaćina koji je bio favorit ovog polufinala, iako je odigrano 5 minuta produžetaka.

Rijeka je pet puta bila pobjednik Kupa, prošle godine je bila branitelj naslova, dok je to Osijeku uspjelo samo jednom, 1999. godine.

Nakon 82 dana pauze zbog korona virusa, jučer je u Koprivnici održana prva službena utakmica 1. Hrvatske nogometne lige.

Nogometaši Lokomotive izborili su plasman u finale hrvatskog nogometnog Kupa, nakon što su jučer u polufinalnoj utakmici u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo sa 3-1.

Po prvi puta od osamostaljenja Hrvatske u polufinale nisu ušli ni Dinamo ni Hajduk.

U finalu hrvatskog nogometnog Kupa 1. kolovoza u Šibeniku na stadionu Šubićevac će igrati Lokomotiva i Rijeka.