Partizan ponovo bolji od Zvezde, Natho odveo crno-bijele u finale kupa

Nogomet 10. jun 202018:44 > 22:10
Reuters/Marko Djurica

Protivnik Vojvodini u finalu Kupa Srbije biće Partizan, koji je protiv vječitog rivala Crvene zvezda slavio 1:0 golom Birbasa Natha.

Crno-bijeli su potpuno zasluženo izborili plasman u novo, šesto vezano finale Kupa. Osim posljednjih pet mintua prvog i uvodnih pet minuta drugog poluvremena, Partizan je bio bolji i opasniji rival. Odlučujući momenat dogodio se u 58. minutu kada je Natho iskoristio sjajnu akciju Sadika i asistenciju da iz izuzetno izgledne pozicije matira Borjana. Do kraja umješno je domaćin čuvao vođstvo i zabilježio treću uzastopnu pobjedu protiv najvećeg rivala u kup takmičenjima.

Crvena zvezda je ponovo bila blijeda, a jedini put kada je igrala na nivou tima koji je promovisan u šampiona bio je finiš prvog poluvremena. Tada je imala i najbolje šanse, stativu Bena, posle koje je Vukanović postigao pogodak, ali opravdano poništen zbog ofsajda. Tom slobodnom udarcu Bena prethodio je prekršaj Stojkovića van šesnaesterca nad Aleksom Vukanovićem, ali iako je napadač Zvezde bio u odličnoj poziciji, sudija Novak Simović, koji je dopustio nešto grublju igru, odlučio se da da samo žuti karton, iako su crveno-bijeli tražili i crveni jer je golman Partizana zaustavio Vukanovića u izglednoj poziciji.

Partizan će u finalu igrati protiv Vojvodine koja je izbacila Čukarički. Meč je na programu 24. juna, a posljednji put dva tima sastala su se u finalu 2011. kada je Vojvodina napustila teren pre kraja meča, a Partizanu pripao trofej.