Džumhur preokretom do glavnog turnira Adria Toura

Damir Džumhur (28), teniser iz Bosne i Hercegovine, plasirao se u glavni dio beogradskog Adrija Tura, pošto je u finalu „kvalifikacija”, na terenima TC Novak na Dorćolu, savladao Nikolu Milojevića iz Srbije rezultatom 0:6, 6:3, 6:2.

Nakon što je bez osvojenog gema izgubio prvi set, a posle ukazane medicinske pomoći (masaža nogu), Džumhur je u narednih 80 minuta igrao puno bolje od svog rivala, inače 145. igrača sa svjetske ATP liste.

Posle velikog broja „brejkova” u drugom setu, teniser iz BiH je pri vođstvu od 4:3 načinio i odlučujući, što mu je uz konačno jedan siguran servis-gem, donijelo izjednačenje.

U trećem periodu, neizvjesnost je trajala do rezultata 2:2, a onda je Džumhur pojačao ritam i sa četiri vezana gema došao do subotnjeg programa i borbe po grupama.

Danas popodne, Damir će saznati rivale u grupi, a mogući protivnici su članovi planetarne elite, Novak Đoković, Dominik Tim, Aleksandar Zverev, Grigor Dimitrov, Filip Krajinović, Dušan Lajović i Viktor Troicki.

Sve mečeve sa Adria Toura imaćete priliku da gledate u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO naovom linkukao i putem aplikacija zaAndroid|iPhone/iPad