Crvena Zvezda pobjedom proslavila 31. titulu

Nogomet 20. jun 202021:18 > 21:25
Katarina Kostić

U posljednjem meču Superlige za sezonu 2019/20. Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" savladala novosadski Proleter 2:1 poslije preokreta i na taj način stavila tačku na 31. titulu.

Pred oko 15 hiljada gledalaca crveno-bijeli su u kombinovanom sastavu uspjeli da pobjedom završe šampionat. Ipak, prvi do gola stigli su gosti, a strijelac je bio Andrejević u šestom minutu. Ipak, domaćin odgovara u 19. minutu. Sjajno je Aleksa Vukanović spojio sa golom Matea Garsiju, koji je rutinski iskoristio situaciju za 1:1. Argentinac je bio veoma raspoložen, pa je u 37. minutu asistirao Gajiću, koji je lijepo šutirao iskosa u suprotan ugao za potpuni preokret.

Proleter se nije predavao, želio je da se nadigrava, stvorio neke prilike, ali Crvena zvezda je takođe imala šanse i za ubjedljiviju pobjedu. Ipak, i ovako su zadovoljni, pobedom završili još jednu uspješnu sezonu i krenuli u slavlje.

Na kraju Crvena zvezda je prvenstvo završila sa 78 bodova, 14 više od Partizana. Proleter je 12. sa 30 bodova.