Lulićev Lazio kod Napolija izborio Ligu prvaka

Nogomet 31. maj 201522:54 > 01. jun 2015 07:40
Claudio Villa/Getty Images Sport

Fudbaleri Lazija pobijedili su Napoli u gostima sa 4:2, i tako u posljednjem kolu Serije A osigurali plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Lazio je pred posljednje kolo imao tri boda više od Napolija na trećem mjestu, a tim iz Napolja je samo trijumf vodio do treće pozicije.

Duel je bio izuzetno dramatičan, iako je Lazio na poluvremenu imao vodstvo od 2:0 poslije golova Parola u 33. i Candreve u 45. minutu.

Uslijedio je furiozan početak nastavka domaće ekipe. Higuain je pogodio u 55. i 64. minutu, izjednačio je na 2:2, ali je Argentinac ujedno i tragičar Napolija, pošto je u 76. minutu promašio penal za vodstvo. Do kraja meča Lazio je uspio da pobijedi, a trijumf su doneli Onazi i Klose u samom finišu utakmice.

U sastavu Lazija u 62. minutu je isključen Parolo zbog dva žuta kartona, a na drugoj strani je crveni zaradio Ghoulam u 71. minutu.

U rimskom timu jedan od boljih igrača bio je bh. reprezentativac Senad Lulić koji je asistirao za drugi gol.