UEFA Evropa liga: Bayer Leverkusen i Sevilla četvrtfinalisti

Nogomet 06. aug 202021:38 > 21:40
REUTERS/Sascha Schuermann

U četvrtak navečer odigrane su utakmice osmine finala UEFA Evropske lige i to između Bayer Leverkusena i Rangersa te Seville i AS Rome.

Susret između Bayer Leverkusena i Rangersa odigran je na BayAreni (Leverkusen), a završen je rezultatom 1-0.

Moussa Diaby je bio strijelac za Bayer Leverkusen u 51. minuti.

U prethodnom susretu Bayer Leverkusen je slavio s 3-1.

Večerašnji pobjednik u četvrtfinalu igrat će protiv Intera koji je sinoć savladao Getafe (2-0).

Utakmica između Seville i AS Rome odigrana je na neutralnom terenu Schauinsland-Reisen-Areni i bez publike. Utakmica je završena rezultatom 2-0.

Sergio Reguilon u 22. minuti poveo je za Sevillu, a razliku u 44. minuti povećao je Youssef En Nesyri.

Sevilla će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Olympiakos – Wolves, koji su u prethodnoj utakmici odigrali neriješeno (1-1).

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad